A világ legnagyobb tanórája

Az ENSZ 2015 szeptemberében útjára indított egy kampányt, mely a „Project Everyone” elnevezést kapta. Ennek keretein belül minden évben megrendezésre kerül a Világ Legnagyobb Tanórája, melynek célja, hogy a résztvevő országokban a gyerekek megismerjenek 17 Globális Célt, melyet az ENSZ szeretne 2030-ra megoldani. Számos ország, közöttük Magyarország is csatlakozott ehhez a nemzetközi projekthez. Az ENSZ koordinálásával egy szakértői csoport előre elkészített óravázlatokkal, animációkkal, videó részletekkel igyekszik segíteni a résztvevő iskoláknak, pedagógusoknak. Ezek angol illetve magyar nyelven érhetőek el online formában. Ebben az évben iskolánk is csatlakozott a kezdeményezéshez.

  • Ádám Judit tanárnő osztályával, a 8. b-vel vett részt a programban.
  • Juhászné Vígh Judit tanárnő szintén a saját osztályával, a 7.b osztállyal dolgozott együtt.
  • Dr. Móré Csabáné Veress Edit tanárnő a 6.a osztályt ismertette meg a Globális Célokkal.
  • Pásztor István a 6.b osztály diákjaival beszélgetett a kezdeményezésről.

Az eseményről készült fényképek megtekinthetők az intézmény facebook oldalán.


Halloweeni & Márton-napi játszóház

2018. november 8-án Halloween és Márton napi játszóházi foglalkozást tartottunk a hozzánk ellátogató nagycsoportos óvodásoknak és szüleiknek. A játékos délutáni foglalkozáson megismerték a gyerekek a két ünnepkörhöz tartozó szokásokat, együtt játszottunk, énekeltünk, barkácsoltunk. Nagyon jó hangulatban telt a délután.

Az eseményről készült fényképek megtekinthetők az intézmény facebook oldalán.


„Utazás az Egészség Birodalmába”

2018. október 19-én a Nagytemplom előtti térre érkezett a Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramjának keretén belül a gyermekek prevenciós projektje. Az „Utazás az Egészség Birodalmába” címmel megrendezett programokon iskolánk 2. és 4. osztályos tanulói vettek részt. A program legfontosabb üzenete: „Csak egészséges gyermekből lehet egészséges felnőtt.”

Az eseményről készült fényképek megtekinthetők az intézmény facebook oldalán.


Hungexpo

2018. szeptember 27-én Budapesten a Hungexpo-n volt a 8.a és a 8.b osztály. A Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett utazás célja a Hungexpo területén megrendezett EuroSkills Budapest 2018 verseny megtekintése. Itt különböző hazai és nemzetközi szakmák versenye zajlott.

Az eseményről készült fényképek megtekinthetők az intézmény facebook oldalán.


Évnyitó

Iskolánk 2018. szeptember 3-án rendezt meg tanévnyitó ünnepségét, amelyen Hajdú Ildikó intézményvezető köszöntötte régi és új diákjainkat.

Az eseményről készült fényképek megtekinthetők az intézmény facebook oldalán.


Iskolakóstoló foglalkozás

Leendő elsőseink 2018. augusztus 28-án játékos foglalkozásokkal belekóstolhattak az iskolai életbe.

Az eseményről készült fényképek megtekinthetők az intézmény facebook oldalán.